172. PTO Pegas

Jsme pionýrský tábornický oddíl s více než patnáctiletou tradicí. Dětem se snažíme ukázat život v přírodě a pobyt v ní, poznávat kulturní památky České republiky a přežití v prostředí. Kromě toho se snažíme v dětech rozvíjet důležité schopnosti, jako je kreativita, cílevědomost či schopnost práce v týmu.

Jak to děláme?

Naše celoroční činnost se skládá ze schůzek, výletů, vícedenních akcí a táborů.

Schůzky

Na chůzkách hrajeme hry, poznáváme tajné šifry, zvířátka a rostlinky, učíme se uzly, mapové značky a mnoho dalších tábornických dovedností. Schůzky má každá družina jiný den v týdnu.

Výlety

Minimálně jednou měsíčně jedeme na jednodenní výlet, jehož cílem je většinou nějaké zajímavé místo v okolí Brna. Navštívili jsme tak několik rozhleden, viděli souboje rytířů na Novém hradě či nahlédli do Rudického propadání.

Výpravy

Všechny prázdniny během roku využíváme k tomu, abychom vyrazili někam ven. Cíli expedic v poslední době byly například Praha, Český ráj, Šumava, nebo Moravský kras. Na výpravách většinou spíme ve zděné budově, koncem školního roku ale jezdíme i pod stany.

Tábory

Vyvrcholením každoroční činnosti je tábor. Jsou to dva až tři krásné týdny strávené pod stanem v údolí řeky Oslavy. Děti zde mají možnost si vyzkoušet své tábornické dovednosti v praxi, kromě toho je táborem provází tématická hra. Za poslední roky jsme vystřídali velmi různorodé náměty od Artušovské legendy přes Harryho Pottera, zlaté horečky,MASHI, rytířů až po námořníky.

 Jsi ve věku 6 - 12 let? Tak neváhej a přijď se podívat na naši schůzku, abys zjistil, jak to u nás chodí!

Nyní nově otevřená schůzka pro nejmladší a nováčky - každé úterý 16:00 - 17:00!

Jste komunita rodičů a hledáte pro své děti kroužek? Pokud se nám ozvete, tak jsme schopni pružně zareagovat a otevřít další schůzku v kterýkoli den v týdnu!

Podrobnosti o našem oddíle
Vedoucí

Fotky ze života oddílu

 

Mapa klubovny