21. ročník Setonův závod - report

Autor: PAT, publikováno 18.5.2011 v 23:30

V letošním květnu pro brněnské pionýry vyvrcholil soutěžní ročník Zelené ligy. Každý rok se na jaře koná tradiční Setonův závod, ve kterém si děti zkouší své získané znalosti a dovednosti.

Letos se Setonův závod konal 14. května v Zamilovaném hájku u Řečkovic. Ten den se zde od ranních hodin shromážďovali všichni účastníci, kteří byli postupně vypouštěni na trať. Tam plnili různé tábornické úkoly od stavby stanu, přišívání knoflíku, poznávání zvířat a rostlin až po lanovou dráhu. Letošní účast atakovala hranici 300 dětí. Všichni z nich doufali, že oni budou ti vítězové a že zároveň jejich dobré umístění přinese do oddílu body do zelené ligy.

Trať byla pro některé náročná, nicméně v cíli na všechny čekalo občerstvení v podobě párku a tekutin. Během odpoledne trochu pršelo a tak organizátoři přemýšleli, jak naloží se slavnostním vyhlášením výsledků. Nakonec se počasí umoudřilo a na vyhlášení se tak děti mohly radovat například z 3D piškvorek či z hlavní ceny závodu, kterou poskytlo Nákupní centrum Královo Pole – poukaz na let balónem.

V tomto roce se organizování akce chopily 2 oddíly ve složení 172.PTO Pegas a 34. PTO Tulák, kteří už mají jeden ročník úspěšně za sebou. „Nikdo se neztratil a ani se nepřihodil žádný úraz a to je dobře“, řekl Michal Kubeš, hlavní organizátor závodu.

„Přestože to vypadalo, že nám počasí přát nebude, nakonec jsme zůstali a mohli jsme si převzít ceny za třetí místo, na kterém jsme se svou hlídkou skončili “, sdělil nám jeden z účastníků závodu.

Doufáme, že se další ročník opět ponese v klidném a bezproblémovém duchu a přejeme dalšímu oddílu hodně úspěchů v organizaci.

Partery akce byly Lesy města Brna, a.s. a ŠLP Křtiny. Závod se konal také díky podpoře Magistrátu města Brna a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

_ervená: