Chystáme se na jaro ...

Autor: Milan Matyáš, publikováno 15.2.2009 v 00:13

Turistický oddíl Černý delfín, oddíl s více jak dvacetiletou tradicí, začal rok 2009 hned dvěma úspěšnými oddílovými akcemi.

Zimní akce

V lednu to byla velmi povedená výprava do Boskovic, kde jsme strávili příjemný víkend v klubovně místních pionýrů. V průběhu víkendu jsme navštívili známé Židovské městohistorický hřbitov, udělali si procházku nejbližším okolím krásně zasněženého Westernového městečka a boskovické přehrady a také strávili dvě hodiny v místním malém, ale o to příjemnějším akvaparku. Mezitím se v klubovně hrály mnohé zajímavé stolní hry, zazněl i zpěv s našimi kytarami. Pro 12 zúčastněných členů oddílu to byl zajímavý a užitečně strávený víkend.

A hned začátkem února se část členů oddílu stala účastníky uzlovací soutěže Dračí smyčka, pořádané brněnskými oddíly PTO. Ačkoliv nejsme žádnými přeborníky v uzlování, naši členové přesto získali několikero ocenění – v nejmladší kategorii si Tomášek odnesl diplom za nejrychleji uvázanou Lodní smyčku, v kategorii starších měla Klára rekord v dračáku, Hanka ve škoťáku a Tom byl celkově čtvrtý, v old kategorii pak Lucka excelovala dokonce ve třech uzlech – dračáku, loďáku a škoťáku (http://pstp.jmpionyr.cz/cd_akce.php).

Plán na jaro

Nyní nás čeká týdenní pobyt pro vybrané členy oddílu v Deštném v Orlických horách, kde si zalyžujeme na svahu i na běžkách, v březnu společně navštívíme akvapark ve Vyškově, v dubnu máme plánovanou Velikonoční pětidenní výpravu do Pusté Rybné na Vysočině, čtyři květnové dny strávíme na základně v Jedově u Náměště nad Oslavou a v červnu nás tradiční cyklovýprava zavede do Skleného u Žďáru nad Sázavou (http://pstp.jmpionyr.cz/cd_plan.php).

Letní tábory

Jaro nabité akcemi ukončí závěr školního roku a my už se budeme těšit na puťák pro nejstarší členy oddílu, na který se chystáme společně s oddílem Vlků, a na náš tradiční letní tábor, který proběhne v druhé půlce srpna na táborové základně v Meziboří. Tam celý letošní oddílový rok vyvrcholí. Celotáborová hra se již připravuje a na našem webu se hlásí první zájemci o účast.

Více o PS Tažní ptáci

Pokud někoho zaujala ochutnávka naší činnosti, může se více dozvědět na stránkách PS Tažní ptáci, kde jsou k dispozici veškeré informace o akcích, schůzkách i táborech a také o oddílu a jeho vedoucích.

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

žlut_: