Kdo připravuje stránky Dobrý oddíl? Co ho k tomu vede?

„Informace odborné, pravdivé a srozumitelné pro rodiče, kterým není osud vlastních dětí lhostejný.“ Tak by se dalo vystihnout poslání internetových stránek Dobrý oddíl. Odborné články o výběru aktivit pro volný čas dětí, posuzování jejich přínosu i kvality a rady jak se s požadavky volnočasových aktivit dětí vypořádat. To jsou hlavní témata Dobrého oddílu.

Kroj

Proč Dobrý oddíl

  • připravují ho odborníci,
  • je vždy snadno dostupný a zdarma,
  • poradí s vašimi dotazy.

Kdo Dobrý oddíl připravuje?

Autoři článků jsou odborníci na volný čas dětí. Konkrétní odborníci jsou oslovováni dle tématu daného článku. Například rady z právní oblasti jsou sestavovány ve spolupráci s právníkem, naopak s radami pro výběr dobrého batohu pomáhají zkušení horolezci a oddíloví vedoucí. Většina spolupracovníků Dobrého oddílů aktivně pracovala, nebo pracuje, s dětmi jako vedoucí volnočasových oddílů.

Proč věříme že oddíl je dobrá volba?

Nejlepší využití volného času záleží na vlastnostech každého jednotlivce. Dlouholeté zkušenosti nás přivedly k závěru, že dobrý dětský oddíl patří mezi nejlepší náplně volného času většiny dětí. Vedlo nás k tomu zejména:

  • oddíly mají široký záběr činnosti, od sportu přes dovednostní aktivity, poznávání vlasti až po naučné,
  • kvalitní kolektiv vrstevníků,
  • pedagogické působení doplňující a rozšiřující činnost škol,
  • a další.

Sdružení připravující Dobrý oddíl

Internetové stránky www.dobryoddil.cz mohly vzniknout díky podpoře jihomoravských pionýrů. Rady a nápady zde uvedené se dají zobecnit na oddíly jakékoliv dětské organizcae na území ČR.

Jihomoravská krajská organizace PionýraZnak Pionýra

Údolní 58a
659 88, Brno
Jihomoravská krajská organizace Pionýra sdružuje děti, dospívající i dospělé členy v mnoha různorodých oddílech, vyvíjejících všestrannou a zajímavou činnost - každotýdenní oddílové či družinové schůzky, víkendové výlety a výpravy, letní či zimní tábory. Mimo svých členů se snažíme zaujmout i neorganizované děti a mládež, pro které pořádáme mnohé otevřené akce.
Více na: http://jihomoravsky.pionyr.cz/index.php?obs=uvod&fltr=VM

Sdružení Pionýrských tábornických oddílůZnak SPTO

Pionýrské tábornické oddíly sdružují děti a jejich starší přátele, kteří mají rádi přírodu, chtějí ji poznávat, chránit a naučit se v ní žít, kteří mají rádi svou vlast a chtějí jí být prospěšní. Tyto zájmy hodlají uskutečňovat v kruhu přátel v tábornickém oddíle. Přitom využívají romantiky táborových ohňů a pobytu v přírodě vůbec, setkávají se na letních a zimních táborech, na družinových i oddílových schůzkách a výpravách.
Více na: http://pto.pionyr.cz/?q=kdo-jsme

Máte nápad či dotaz k těmto stránkám?

Napište nám!