Jaro a léto s Černým delfínem

Autor: Milan Matyáš, publikováno 8.2.2010 v 19:59

Turistický oddíl Černý delfín, působící při Pionýrské skupině Tažní ptáci, pracuje s dětmi nepřetržitě již dvacátý třetí rok. Za tu dobu vychoval celou řadu mladých lidí, kteří jím prošli od dítěte, přes instruktorský věk až po zodpovědné role vedoucího oddílu či vedoucího letního tábora. Jeho členská základna pochází z oblasti Žabovřesk, Králova Pole, ale i dalších částí města Brna.

Aktuálně společně připravujeme jarní akce oddílu, mimo pravidlených středečních schůzek v klubovně v ulici Chlupova 1 (poblíž zastávky MHD Klusáčkova) je v plánu akcí každý měsíc nejméně jedna víkendová výprava. V nejbližší době to jsou Jarní prázdniny, které jako obvykle strávíme lyžováním na horách. Tentokráte máme namířeno do Krkonoš, do oblasti horského střediska Paseky nad Jizerou. Plánovaná kapacita je již zaplněna, akce bude jistě úspěšná, přes jarně březnový termín věříme, že díky současné nadílce bude i o „jarákách“ sněhu dost.

V druhé půlce března (27.3.) si zájemci vyjedou na jednodenní výlet, pravidelně jezdíváme do Vyškova do místního aquaparku, náplň letošní akce je zatím v přípravě. Koncem dubna (23.-25.4.) vyrazíme do Moravského krasu, víkend strávíme na základně ČTU v Obůrce, jistě nemineme některou místní jeskyni, rozhlednu Veselice a další zajímavosti. Květen a červen bude letos ve znamení výprav pod stany, nejprve si v květnu (21.-23.5.) vyjedeme na Sraz PTO – pionýrských tábornických oddílů do Vémyslic u Moravského Krumlova, červnová výprava bude v termínu 18.-20.6. a projdeme si údolí říčky Chvojnice.

Na začátek léta chystáme již tradiční puťák pro puberťáky (společně s Vlky) a v druhé půlce srpna pořádáme klasický tábor v Meziboří, letos již 23.ročník v nepřetržité řadě. Celotáborová hra bude jistě napínavá a zábavná, stejně, jako těch dvaadvacet předchozích. O našich dosavadních aktivitách si můžete podrobně počíst na našem webu http://pstp.jmpionyr.cz, je zde vše podstatné o naší činnosti, vedoucích, historii, …

Pokud Vás tato malá ochutnávka plánů na letošní jaro zaujala, přijďte se za námi podívat kteroukoliv středu od 16 hodin do klubovny. Na některé výpravy a na tábor s námi mohou jet i děti – nečlenové oddílu, stačí se předem přihlásit. Na tábor je lépe se hlásit včas, bývá většinou zaplněn, předběžná přihláška na našich stránkách je již nyní v provozu.

Vedoucí PS Tažní ptáci
Milan Matyáš

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

Nemecký strakáč

Veľa šťastia praje vedúci oddielu Nemecký strakáč :-)

žl_tá: