Oddílové klubovny v Brně


Oddílové klubovny dle městských částí:
Bohunice | Černá pole | Královo pole | Líšeň | Modřice | Řečkovice | Slatina | Střed | Vinohrady | Žabovřesky


10. PTO Severka

Severka je pionýrský tábornický oddíl s téměř 25letou tradicí. Celkový počet našich členů se pohybuje mezi 80 až 100, z toho zhruba 50-60 tvoří děti do 15 let.

 

111. PTO Vinohrady

Kromě pravidelných schůzek jezdíme také na víkendové výpravy, jednodenní výlety, do lanového centra, čistíme Moravský kras nebo jezdíme jako dobrovolníci na hrady a zámky. Dále spolupracujeme s jinými dětskými organizacemi jako jsou DDM Dornych, Centrum volného času Fantázie a s jinými pionýrskými skupinami.

 

15. PTO Vatra

Historie našeho oddílu sahá až do roku 1975. Oddíl pracuje družinovým systémem, jednotlivé se scházejí 1x týdně v klubovně na ulici Slovinské č. 39 v Brně - Králově Poli. Náplní družinových schůzek jsou nejrůznější hry a činnosti zaměřené na táboření a pobyt v přírodě.

 

17. PTO Vlci, Brno - Žabovřesky

17. PTO Vlci je tábornický oddíl Pionýra s dlouholetou tradicí. V Brně - Žabovřeskách se v naší klubovně schází cca 20 našich členů z naší "mateřské" čtvrti, ale i z Komína, Králova pole, Bystrce a dalších.

 

172. PTO Pegas

Jsme pionýrský tábornický oddíl s více než patnáctiletou tradicí. Dětem se snažíme ukázat život v přírodě a pobyt v ní, poznávat kulturní památky České republiky a přežití v prostředí. Kromě toho se snažíme v dětech rozvíjet důležité schopnosti, jako je kreativita, cílevědomost či schopnost práce v týmu.

 

2. PTO Poutníci

Ahoj, jmenujeme se Poutníci a to především proto, že se často vydáváme na cesty. Máme rádi výlety do hor, jeskyní, lesů, ale i do krásných měst a vesniček naší republiky.

 

21. PTO HÁDY

21. PTO Hády funguje pod skupinou 91. PS Hády v Brně Líšni.
Klubovny se nachází mezi ZŠ Masarova a nákupním střediskem Albert.
Oddíl se dělí na více družin, zejména podle věku dětí. Zaměřujeme se na tábornickou činnost, soužití s přírodou a rozvoj osobnosti.

 

24.PTO Života v přírodě

Jsme tábornickým oddílem Zeměpisné společnosti s více než 50 letou tradicí. Děti a vedoucí, kteří jsou našimi členy se věnují pobytu v přírodě, táboření, sportu, zážitkové pedagogice... Scházíme se každé úterý na dvouhodinových schůzkách od 17 do 19 hodin. Naši klubovnu najdete v Brně, v SVČ Lužánky.

 

25.PTO Ochrany přírody

25. oddíl PTO je 2 oddílem v pionýrské skupině Zeměpisná společnost ,, Po cestách vlasti". Náplní oddílu je turistika, vlastivěda a výchova dětí v kolektivu. Hledáme děti od 6 do 10 let.

 

26. PTO Kulturní historie

Náš oddíl Kulturní historie je součástí pionýrské tábornické skupiny Zeměpisná společnost "Po cestách vlasti". Fungujeme po celý rok a to ve formě schůzek a akcí. Schůzky máme každý týden v pondělí. Oddíl je nejvíc zaměřen na tábornickou činnost, ale naší snahou je rozvíjet v dětech taky zájem o historii, sport a mnoho dalších oblastí.

 

27. PTO Lesní moudrosti

Lesní moudrosti, 4. oddíl Zeměpisné společnosti "Po cestách vlasti", se zaměřuje na pobyt v přírodě, táborový život, zoologii či vlastivědu. Ve své činnosti mícháme padesátiletou tradici s odkazem E. T. Setona a dalších znalců Lesní moudrosti.

 

29. PTO Putování za obzor

Předškoláci a děti 1. a 2. třídy základní školy – to jsou naši členové. Připravujeme pro ně program na míru tak, aby si i mladší děti řádně užily, získaly kamarády na celý život, vztah k přírodě, památkám a vlasti.

 

32. PTO Severka

Náš oddíl má dlouholetou tradici. Je zaměřený na turistiku, pobyt v přírodě, sportovní hry a vodáctví, ale provozujeme také jiné činnosti jako je zpívání, plavání, bruslení, horolezectví, lyžování, výlety na kolech, akce pro rodiče s dětmi aj.

 

34. PTO Tulák

Oddíl 34. PTO Tulák je moderní pionýrský oddíl, který je součástí SPTO a má již mnohaletou tradici. Nabízíme dětem od 5 do 15 let (od 15 let se pak mohou stát našimi instruktory) mnoho příležitostí, jak trávit volný čas, užít si dobrodružství, poznat kamarády a něco užitečného se i naučit do života.

 

48. PTO Stezka

Snažíme se, aby ani v dnešní uspěchané době nezůstaly jen prázdnými frázemi slova jako opravdové přátelství, sehraná parta a spousta báječných zážitků.

 

63. PTO Phoenix

Náš oddíl působí při 7. PS BORAČ od roku 1992. O sedm let později jsme vstoupili do Sdružení pionýrských tábornických oddílů. V dnešní přetechnizované době se snažíme dětem ukázat krásu přírody a tak se naše činnost zaměřuje na její poznávání, jednodenní výlety i vícedenní výpravy a táboření.

 

64. PTO Lorien

Náš oddíl je součástí sdružení pionýrských tábornických oddílů už mnoho let. Vašim dětem můžeme nabídnout pestrý program formou her a soutěží s trochou turistiky, táborničení, sportem a výtvarnou činností.

 

66. PTO Brabrouci Modřice

Náš oddíl vznikl v roce 1998 při 43. PS Vinohrady. Na schůzkách se učíme tábornickým dovednostem, které uplatňujeme ve hrách a na pionýrských soutěžích. Výlety máme jednou měsíčně. Naše činnost probíhá družinkově podle věku, na výlety, soutěže a tábory jezdíme společně. Školní rok zakončuje tábor.

 

99.PTO Kamzíci

Pro děti od cca 7 do 16 let nabízíme každý týden program plný her, soutěží a zábavy. K tomu přidáme pár vědomostí o přírodě a zálesáctví, šifrování, uzlování, základy první pomoci, práci s mapou, zahrajeme si různé deskové hry, zatančíme si na tanečních podložkách a na hřišti vyzkoušíme střelbu z luku, baseball, frisbee, vybíjenou, fotbálek a jako bonbónek celoroční bodovací hru o velkou výhru. Určitě budeme podnikat také nějaké menší i větší výlety o víkendech a vše vyvrcholí o prázdninách na letním táboře.

 

Bublinky - oddíl pro malé děti s rodiči

Bublinky - oddíl pro malé děti

 

oddíl Antares

Oddíl Antares se schází každý čtvrtek od 16 do 18 hodin na naší klubovně na Úvoze 59. Na schůzkách se věnujeme především netradičním sportům jako je ufobal, ringobal nebo baseball a tábornickým dovednostem, občas si zahrajeme nějaké deskové hry nebo zkusíme něco vyrobit.

 

Oddíl Jiřího Wolkera

Turistický oddíl Jiřího Wolkera s 34letou tradicí přijme nové členy,
chlapce i děvčata od 5 do 13 let.
Oddíl Jiřího Wolkera je součástí 52.PS SLUNOVRAT se sídlem v Brně.

Oddíl má své vlastní zkoušky "Oddílové čtrnáctero". Jednotlivé zkoušky jsou z oblasti přírodovědné, turistické, ale také z místních znalostí, prospěšné činnosti, první pomoci, zručnost a zdatnosti.

 

Oddíl Stopaři, 52. pionýrská skupina Slunovrat

Náš oddíl byl založen v 1983, od roku 1992 působí v Kohoutovicích. V roce 2004 proběhlo poslední stěhování klubovny, která se nyní nachází na Pavovské ulici v suterénu domu číslo 6.

 

Turistický oddíl Černý delfín

Turistický oddíl Černý delfín je oddíl s dlouhou tradicí - pracuje s dětmi a mládeží nepřetržitě již více jak 25 let. Představuje zajímavou náplň pro volný čas Vašich dětí, pořádá pravidelné oddílové schůzky, víkendové výpravy a akce, letní i zimní tábory. Má kvalitní kádr vedoucích, všechno vlastních odchovanců, plně proškolených a kvalifikovaných a také dobré materiální zázemí.