Brno

Chcete být Superhrdinové?

Autor: Milan Matyáš, publikováno 13.4.2013 v 09:50

Jaké to je být superhrdinou?
Bránit své město, bojovat se zločinem a chránit životy obyčejných lidí?
Vaše děti mají jedinečnou možnost si to vyzkoušet.
Jak?

 

Dobrodružství ve starověké Číně

Autor: Milan Matyáš, publikováno 10.9.2009 v 11:08

Na posledních čtrnáct dní letošních prázdnin se letní tábor v Meziboří stal hlavním městem Číny, ovšem hluboko v historii lidstva. Téměř třicet dětí z Brna a okolí si sem přijelo změřit síly s přírodou, svými kamarády i samy se sebou v historickém dramatu při sjednocování země a hledání nového císaře. Tak jim to alespoň naplánovali vedoucí tábora, kteří celé jaro připravovali celotáborovu hru „Čínská říše Čchin“.

 

Je tu nový oddíl pro brněnské děti!

Autor: Mižu, publikováno 17.8.2009 v 05:00

Nový tábornický oddíl pro děti od 1. do 3. třídy zahájí činnost v září 2009. Tým zkušených vedoucích a zázemí Zeměpisné společnosti jsou zárukou nejvyšší kvality.

Nově se mohou děti z Brna a okolí hlásit do 5. oddílu Zeměpisné společnosti, který ponese název oddíl Putování za obzor. Nový oddíl je určen pro mladší děti a navazuje na činnost Zeměpisné školky.

 

200 dětí závodilo ve vázání uzlů

Autor: Mižu, publikováno 9.2.2009 v 05:05

Na dvě stovky dětí změřily síly ve vázání uzlů. Tradiční závod v této tábornické disciplíně nesl název Dračí smyčka 2009.

Brněnské Bohunice se staly v sobotu 7. února dějištěm velkého závodu Dračí smyčka 2009. Děti, od předškoláků po ty dospívající, změřily síly ve vázání uzlů – tradiční tábornické dovednosti. Jejich cílem bylo uvázat předepsané uzly v co nejkratším čase.

 

Ples pionýrských vedoucích

Autor: Mižu, publikováno 11.1.2009 v 08:37

Na společenském plese, se sešli vedoucí a instruktoři jihomoravských pionýrských oddílů spolu s bývalými členy a přáteli této dětské organizace. Pohorky a vybavení do přírody vyměnili za společenské šaty a obleky.

 

Za psem – jaká byla denní hra?

Autor: Mižu, publikováno 20.12.2008 v 21:22

Za psem, tak zněl název nevšední celodenní hry. Děti se vydaly po stopách neznámých zločinců, aby zachránily hodného psa, který pomáhal dětem.