tábor

Chcete být Superhrdinové?

Autor: Milan Matyáš, publikováno 13.4.2013 v 09:50

Jaké to je být superhrdinou?
Bránit své město, bojovat se zločinem a chránit životy obyčejných lidí?
Vaše děti mají jedinečnou možnost si to vyzkoušet.
Jak?

 

Jaro a léto s Černým delfínem

Autor: Milan Matyáš, publikováno 8.2.2010 v 18:59

Turistický oddíl Černý delfín, působící při Pionýrské skupině Tažní ptáci, pracuje s dětmi nepřetržitě již dvacátý třetí rok. Za tu dobu vychoval celou řadu mladých lidí, kteří jím prošli od dítěte, přes instruktorský věk až po zodpovědné role vedoucího oddílu či vedoucího letního tábora. Jeho členská základna pochází z oblasti Žabovřesk, Králova Pole, ale i dalších částí města Brna.

 

Jak se z tábora přes noc stal rybník

Autor: Mižu, publikováno 4.8.2009 v 19:11

Ani letní tábory se nevyhnuly letošním záplavám. Velká voda tak zkomplikovala táborový život hned několika oddílům. Jak se s tím vypořádali? S odvahou. Podívejte se, jak velkou vodu řešila Zeměpisná společnost z Brna.

 

Jak ušetřit tisícovku na letním táboře?

Autor: Mižu, publikováno 20.4.2009 v 04:09

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky poskytne v roce 2009 příspěvek 1.000 Kč na ozdravné pobyty pro mládež. Příspěvek se vztahuje na pobyty delší 7 dnů na území ČR. Hlavními podmínkami získání příspěvku jsou:

 

Jak vznikají dobré letní tábory

Autor: Mižu, publikováno 8.3.2009 v 20:58

Brnění římského vojáka i cestopis z Korziky mohli shlédnout účastníci Burzy nápadů k letní činnosti, která proběhla v sobotu 8. března v Brně.

 

Chystáme se na jaro ...

Autor: Milan Matyáš, publikováno 14.2.2009 v 23:13

Turistický oddíl Černý delfín, oddíl s více jak dvacetiletou tradicí, začal rok 2009 hned dvěma úspěšnými oddílovými akcemi.

 

Proč vybírat dětský tábor již nyní?

Autor: Mižu, publikováno 26.1.2009 v 23:14

Šťastné dítě a spokojení rodiče. Tak může dopadnout pobyt na letním táboře. Je dobré dítě vyslat s ověřeným kolektivem. Poradím Vám proč je to důležité a jak se vyhnout nemilým překvapením.

 

Opravdu dobrý tábor

Autor: Mižu, publikováno 22.1.2009 v 05:07

Informace o výběru letních táborů pro děti přinášejí rodičům již čtvrtým rokem internetové stránky Opravdu dobrý tábor. Ti tak mohou zdarma získat informace o výběru tábora, jeho výhodách i rizicích a návody jak spolehlivě ověřit jeho kvalitu a vhodnost pro děti.

 

Milá maminko, tatínku, sestřičko, bráško a vůbec všichni ...

Autor: Hanča Procházková, publikováno 21.8.2008 v 18:12

Chci vám napsat, jak se mám tady na táboře. V kmeni Mohawk je nás 14 indiánů a k tomu máme 3 náčelníky: náčelník-stařešina Hanča a dva mladí náčelníci Kačka a Lukin. Indiánská jména jsme si zatím nedali, ale třeba to ještě doženeme. Je nás 10 holek a 4 kluci - Martin spí v indiánském obydlí s Ondrou, Jirka s Honzíkem, Hanka s Nikčou, Terka s Kájou (to je holka :-), Markétka s Peťou, Kamča s Mirčou a Šárka s Romčou. A to už nás znáte všechny.

 

Stavby na dobrém táboře - fotoalbum

Autor: Mižu, publikováno 20.8.2008 v 16:24

Dobrý tábor se neobejde bez táborových staveb. Zavítali jsme na tábor, tedy lépe řečeno expedici, jak nazývají tři týdny uprostřed přírody, členové Zeměpisné společnosti a nafotili pro Vás několik zajímavých staveb a pomůcek, které zde byly. Nutno podotknout, že tábořiště patřilo 11. PS Vlci. Ti jsou také autory pevných staveb.