turistika

Tuláci a pegasáci vyrazili spolu na Hustej vejlet – aneb dobré oddíly spolupracují

Autor: PAT, publikováno 2.6.2011 v 12:53

34. PTO Tulák a 172. PTO Pegas uspořádali pro své starší děti (12+) víkendovou akci plnou dobrodružství, soutěživosti, ale i oddychu. Akce se odehrála v blízkosti Nedvědic na začátku května a byla motivována známým Indiana Jonesem – tak trochu

 

Turistický oddíl pegas zve na výlet a schůzky

Autor: PAT, publikováno 2.9.2010 v 22:42

172. PTO Pegas - oddíl s více než patnáctiletou tradicí nabíra nové členy. Proto zve všechny děti i s jejich rodiči na návštěvu do své klubovny a na výlet.

Do klubovny můžete přijít 3. září, dále pak 6. a 7. září na Merhautovu 172, kde oddíl sídlí. Naproti klubovně se nachází parčík spolu se zastávkou MHD tramvají 5 a 7. Dobrá dostupnost je i ze zastávky Merhautova, kde lze využít linek 25, 26, 44, 57, 84.

 

Jaro a léto s Černým delfínem

Autor: Milan Matyáš, publikováno 8.2.2010 v 18:59

Turistický oddíl Černý delfín, působící při Pionýrské skupině Tažní ptáci, pracuje s dětmi nepřetržitě již dvacátý třetí rok. Za tu dobu vychoval celou řadu mladých lidí, kteří jím prošli od dítěte, přes instruktorský věk až po zodpovědné role vedoucího oddílu či vedoucího letního tábora. Jeho členská základna pochází z oblasti Žabovřesk, Králova Pole, ale i dalších částí města Brna.

 

Jak vybavit děti na zimní výpravu?

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 26.2.2009 v 07:00

Děti by si v oddílech už odmalička měly zvykat balit své věci samy, jen třeba pod dohledem rodičů, aby nic nezapomněly. Ale co ve chvílích, kdy ani rodič neví, co by měl nabalit? Nesu vám pár rad při přípravě na zimní výpravu.

 

Tábořili na sněhu a nezmrzli!

Autor: Mižu, publikováno 23.2.2009 v 21:46

Mráz, sníh a tuhá zima se rozprostíraly kolem týpí, indiánských stanů, ve kterých proběhlo tradiční zimní táboření členů Zeměpisné společnosti a Kmene Vlků.

 

Pozvánka na turistický pochod Hornobřízský puchýř

Autor: Mižu, publikováno 19.2.2009 v 11:37

Srdečně zveme všechny turisty, přátele přírody, ale i ty co se chtějí jen tak projít a udělat trochu zdravého pohybu. Připravujeme pro Vás již 21. ročník turistického pochodu Hornobřízský puchýř konaný v městečku Horní Bříza. Trasy pochodu jsou vedeny okolím Horní Břízy; oblastí situovanou 15 km severně od Plzně, lokalitou Západočeského kraje zaměřenou na keramický průmysl a těžbu kaolinu.

 

Dejte volnému času svých dětí smysl...

Autor: tukan, publikováno 10.9.2008 v 10:47

Pod tímto sloganem jsme zahájili letošní nábor, kdy zveme děti z prvních až třetích tříd k nám. Jsme 34. PTO Tulák, který působí v oblasti Černých Polí již mnoho let a nabízí dětem tzv. mimoškolní aktivity, v dnešní době hojně nazývané volnočasové apod. Zkrátka jde o to nabídnout dětem co nejpestřejší zábavu pro jejich všestranný rozvoj. Základním prvkem všeho je hra a díky tomu děti sportují, baví se, cestují a poznávají, nachází kamarády, získávají sebedůvěru, učí se novým věcem...