vybavení do přírody

Jak se vyspat na výpravě – spacáky

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 24.3.2009 v 21:16

V minulém článku jsme se věnovali karimatkám, alumatkám a matracím. Nyní si povíme o správném výběru spacáku.

Můžete se setkat i s možností použít třeba deku, ideální v kombinaci s prostěradlem při spaní v teple, ale spacák je univerzální řešení. Měly by vás zajímat tyto údaje: komfortní a extrémní teplota použitelnosti, tvar, typ náplně, váha a velikost.

 

Jak se vyspat na výpravě – karimatky, alumatky, nafukovací matrace a další podložky

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 21.3.2009 v 05:12

Podložka je při spánku důležitá. Zajišťuje pohodlný a zdravý spánek. Základními vlastnostmi jsou přitom síla izolační vrstvy, rozměry, váha a možnost podložku složit. V případě nocování v přírodě je vhodná co možná nejvyšší síla izolační vrstvy oddělující spícího od země a zabraňující průchodu chladu. Pokud však víte, že vaše dítko bude vždy mířit do zděných objektů, není potřeba se tímto tolik zabývat.

 

Jak vybavit KPZ, díl 2. krabička pro dospělé

Autor: Mižu, publikováno 8.1.2009 v 05:12

Nečekaně velký ohlas zaznamenal návod na vybavení krabičky poslední záchrany pro děti. Podívejme se nyní, o co by svou KPZ měli dovybavit dospělí turisté.

 

Jak připravit dítěti krabičku poslední záchrany

Autor: Mižu, publikováno 2.12.2008 v 05:18

Krabička poslední záchrany, jinak také KPZ či „kápézetka“, patří k základní výbavě každého turisty. Dříve nebo později se tak může stát, že děti přinesou z oddílové schůzky na seznamu potřeb na výlet právě krabičku poslední záchrany. Co to KPZ je? Co do ní vložit? Poradíme vám jak na to.