Pozvánky na akce

Chcete být Superhrdinové?

Autor: Milan Matyáš, publikováno 13.4.2013 v 09:50

Jaké to je být superhrdinou?
Bránit své město, bojovat se zločinem a chránit životy obyčejných lidí?
Vaše děti mají jedinečnou možnost si to vyzkoušet.
Jak?

 

Dračí smyčka - soutěž v uzlování

Autor: tukan, publikováno 14.2.2012 v 10:21

V sobotu 25. 2. 2012 v Mod­řicích proběhne již 10. ročník uzlovací soutěže "Dračí smyčka". Ve čtyřech věkových kategoriích budou děti a vedoucí vázat uzly na čas. Dále bude připravena poznávací procházka po Modřicích spojená se hrou, klubovna oddílu Brabrouci a všechny čeká také módní přehlídka oddílových a táborových obleků, triček...

 

Příměstský tábor o jarních prázdninách

Autor: tukan, publikováno 28.1.2012 v 16:10

Blíží se nám jarní prázdniny a 34. PTO Tulák nachystal pro děti pár dní plných zábavy. Takže v termínu pondělí až středa, 6-8/2, s námi můžete vyrazit lyžovat, bruslit nebo plavat. Více na www.tulak.org

 

Nový Tulácký rok je tu!

Autor: barunka, publikováno 29.8.2011 v 15:47

Tuláci a tulačky,

nový Tulácký rok brzo začne. S některými z Vás se možná potkáme na našem každoročním náboru ve škole a pokud ne, naší první společnou akcí bude sobotní odpoledne v Lužánkách.

Jako každý rok i letos budeme pořádat první akci jak pro úplné nováčky, tak i pro naše stávající členy, a to v sobotu 10.9.2011 od 10h v Lužáneckém parku, takže vezměte rodiče a přij'dte se za námi podívat ať ten rok pořádně nakopneme.

podrobnější inromace naleznete na www.tulak.org

Na všechny se za kolektiv vedoucích těší Bára.

 

Turistický oddíl pegas zve na výlet a schůzky

Autor: PAT, publikováno 2.9.2010 v 22:42

172. PTO Pegas - oddíl s více než patnáctiletou tradicí nabíra nové členy. Proto zve všechny děti i s jejich rodiči na návštěvu do své klubovny a na výlet.

Do klubovny můžete přijít 3. září, dále pak 6. a 7. září na Merhautovu 172, kde oddíl sídlí. Naproti klubovně se nachází parčík spolu se zastávkou MHD tramvají 5 a 7. Dobrá dostupnost je i ze zastávky Merhautova, kde lze využít linek 25, 26, 44, 57, 84.

 

Jaro a léto s Černým delfínem

Autor: Milan Matyáš, publikováno 8.2.2010 v 18:59

Turistický oddíl Černý delfín, působící při Pionýrské skupině Tažní ptáci, pracuje s dětmi nepřetržitě již dvacátý třetí rok. Za tu dobu vychoval celou řadu mladých lidí, kteří jím prošli od dítěte, přes instruktorský věk až po zodpovědné role vedoucího oddílu či vedoucího letního tábora. Jeho členská základna pochází z oblasti Žabovřesk, Králova Pole, ale i dalších částí města Brna.

 

Máte cestu přes Lužánky? Stavte se k nám na výstavu!

Autor: Mižu, publikováno 12.11.2009 v 16:39

Brněnské Lužánky hostí výstavu plnou vůní dálek, výprav, výletů a také dvou expedic. Přijměte prosím naše pozvání na tuto vydařenou akci.

Fotky a další materiály z výprav, výletů a expedic, které podnikla během roku 14. TSP Zeměpisná společnost Po cestách vlasti jsou nyní k vidění ve středisku volného času Lužánky v Brně. Celý rok dokumentovali děti a vedoucí svou práci, abyste nyní mohli nahlédnout za oponu všedního dne do foglarovských dálek a romantiky pobytu v přírodě mezi přáteli.

Výstava je přístupná:

  • ve SVČ Lužánky na ulici Lidická 50 v Brně (mapa),
  • každý všední den,
  • od 9 do 20 hodin,
  • od 16. do 30 listopadu 2009,
  • vstup ZDARMA.

Navštivte nás!

 

Tábornický den a pohádkový les v Černých Polích

Autor: PAT, publikováno 2.9.2009 v 11:12

172. PTO Pegas si připravil pro všechny příchozí v Schreberových zahrádkách program jak pro nejmenší (předškolní), tak i pro větší děti.

Pro předškoláky to bude Pohádkový les, kde je úkolem projít zvolenou trasu se zastaveními, na kterých čekají různé pohádkové bytosti. U nich se následně plní různé úkoly.

 

Vezměte své děti na Bambiriádu

Autor: Milan Matyáš, publikováno 5.6.2009 v 18:34

Ačkoliv se zdá, že nejdůležitějším tématem tohoto víkendu jsou volby, není tomu tak! Minimálně pro rodiče a jejich ratolesti je tu Bambiriáda – celostátní přehlídka činností sdružení dětí a mládeže a středisek volného času.

V mnoha velkých i menších městech a městečkách se ode dneška až do neděle můžete potkat se spoustou nadšených lidiček, kteří vám a hlavně vašim dětem nachystali pestrou ochutnávku všeho zajímavého, co pro děti ve svých sdruženích, skupinách, oddílech, klubech a kroužcích po celý rok dělají.

 

Den Země o hmyzu

Autor: Mižu, publikováno 5.4.2009 v 22:14

V rámci celosvětového svátku naší planety pro veřejnost už tradičně pořádáme i na Chaloupkách Den Země. Zaměření toho ročníku bude na hmyz, členovce a především opylovače. Bude to tedy hlavně Včelí Den Země.