Rady pro rodiče

Chcete být Superhrdinové?

Autor: Milan Matyáš, publikováno 13.4.2013 v 09:50

Jaké to je být superhrdinou?
Bránit své město, bojovat se zločinem a chránit životy obyčejných lidí?
Vaše děti mají jedinečnou možnost si to vyzkoušet.
Jak?

 

Letní tábory se blíží

Autor: tukan, publikováno 27.4.2012 v 10:14

Teploty rostou a blíží se nám léto a s tím spojené letní tábory. Hledáte tábor, nebo nevíte, jak ho vybrat? Inspirujte se tady u dobrých oddílů, které tábory pořádají řadu let, mají praxi, potřebnou kvalifikaci i velmi dobré reference:o) Nabídky oddílů najdete na jejich stránkách a také na www.dobrytabor.cz, kde je i spousta dalších zajímavých rad a informací.

 

Jak ušetřit tisícovku na letním táboře?

Autor: Mižu, publikováno 20.4.2009 v 04:09

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky poskytne v roce 2009 příspěvek 1.000 Kč na ozdravné pobyty pro mládež. Příspěvek se vztahuje na pobyty delší 7 dnů na území ČR. Hlavními podmínkami získání příspěvku jsou:

 

Jak se vyspat na výpravě – spacáky

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 24.3.2009 v 21:16

V minulém článku jsme se věnovali karimatkám, alumatkám a matracím. Nyní si povíme o správném výběru spacáku.

Můžete se setkat i s možností použít třeba deku, ideální v kombinaci s prostěradlem při spaní v teple, ale spacák je univerzální řešení. Měly by vás zajímat tyto údaje: komfortní a extrémní teplota použitelnosti, tvar, typ náplně, váha a velikost.

 

Jak se vyspat na výpravě – karimatky, alumatky, nafukovací matrace a další podložky

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 21.3.2009 v 05:12

Podložka je při spánku důležitá. Zajišťuje pohodlný a zdravý spánek. Základními vlastnostmi jsou přitom síla izolační vrstvy, rozměry, váha a možnost podložku složit. V případě nocování v přírodě je vhodná co možná nejvyšší síla izolační vrstvy oddělující spícího od země a zabraňující průchodu chladu. Pokud však víte, že vaše dítko bude vždy mířit do zděných objektů, není potřeba se tímto tolik zabývat.

 

Jak vybavit děti na zimní výpravu?

Autor: Petr Peťka Kolář, publikováno 26.2.2009 v 07:00

Děti by si v oddílech už odmalička měly zvykat balit své věci samy, jen třeba pod dohledem rodičů, aby nic nezapomněly. Ale co ve chvílích, kdy ani rodič neví, co by měl nabalit? Nesu vám pár rad při přípravě na zimní výpravu.

 

Jak vybavit KPZ, díl 2. krabička pro dospělé

Autor: Mižu, publikováno 8.1.2009 v 05:12

Nečekaně velký ohlas zaznamenal návod na vybavení krabičky poslední záchrany pro děti. Podívejme se nyní, o co by svou KPZ měli dovybavit dospělí turisté.

 

Zimní čas...

Autor: tukan, publikováno 9.12.2008 v 13:29

Máme tu prosinec a s ním i svátky z nejkrásnějších - Vánoce. A když se dokážeme psychicky přenést přes všechen ten shon, adventy, práci, inflaci, cukroví, mytí oken, finanční krizi, zase cukroví, učení... tak v klidu najdeme kouzlo zimního času (i bez sněhu:).

 

Jak připravit dítěti krabičku poslední záchrany

Autor: Mižu, publikováno 2.12.2008 v 05:18

Krabička poslední záchrany, jinak také KPZ či „kápézetka“, patří k základní výbavě každého turisty. Dříve nebo později se tak může stát, že děti přinesou z oddílové schůzky na seznamu potřeb na výlet právě krabičku poslední záchrany. Co to KPZ je? Co do ní vložit? Poradíme vám jak na to.

 

Jak poznat předražený dětský kroužek?

Autor: Mižu, publikováno 20.11.2008 v 19:08

Od stovek do tisíců korun ročně se pohybují ceny dětských kroužků. Podívejme se společně, kolik kroužky pro děti stojí a co za vložené peníze získáte. Při rozhodování o přiměřenosti ceny kroužku berte v úvahu vždy nejen cenu, ale také kvalitu, druh a rozsah aktivity, které se děti věnují.