Výprava s nečekaným překvapením

Autor: Milan Matyáš, publikováno 22.5.2009 v 15:34

aneb „Konec dobrý, všechno dobré“.

Na prodloužený víkend 8.-10.května si TO Černý delfín naplánoval za cíl okolí města Náměště nad Oslavou, konkrétně turistickou základnu v obci Jedov, patřící místnímu DDM. Podmínky a fotky na webu vypadaly dobře, takže jsme se docela těšili. Využili jsme pátečního volna k již rannímu odjezdu a tak nás čekaly plné tři dny radovánek v přírodě, her, soutěží a výletů.

K základně dorážíme chvíli před termínem, který jsme uvedli ve smlouvě, takže se zatím trochu rozhlížíme kolem – základna je moc pěkná, kousek za vsí, téměř u lesa, s hřištěm, ohništěm a upraveným okolím. Děti si začaly hrát a já už byl poněkud nervózní, kdy se objeví někdo, kdo nás ubytuje.

Drama

Když se ani po 15 minutách nikdo neobjevil, začal můj telefonní maraton – mobil ředitele, nedostupný. Další mobilní číslo na jiného zaměstanance, nedostupné. Pevná linka – nic, no kdo by tam taky byl ve svátek, že? Přes PDA a přístup na internet hledám na stránkách DDM nějaký jiný telefoní kontakt – marně. Podle jmen zaměstnanců hledám v náměšťském telefonním seznamu a obvolávám nalezená čísla, jestli mi někdo neumí pomoci – nemám štěstí. Volám známým z brněnského SVČ, jestli nemají jiný kontakt na někoho z Náměště – ani to nepomáhá, dostávám dvě mobilní čísla, obě již mám, jsou to ta nedostupná a konečně radu, která se nakonec ukázala být klíčová – zavolej na Lamberk Ivo Lysákovi, třeba ti pomůže.

Hledání kontaktu na základnu v Jedově tak vzdávám a odjíždíme autem hledat náhradní ubytování. Ubytovna přímo v Náměšti se nám nelíbí a stejně je obsazená, zrovna tu mají jakési automobilové závody. Telefonicky si domlouvám alespoň nouzovou rezervu – chatu rodičů jedněch oddílových dětí u nedalekých Kralic. Nakonec dojíždíme autem za Březník, na základnu U Lamberka. Tady konečně nacházíme řešení – ochotný majitel nám poskytl příjemné ubytování, včetně dalších potřeb, jež jsme měli mít na původní základně k dispozici, navíc za velmi slušnou cenu. Díky moc za pomoc.

Rozuzlení

Odjíždíme zpět do Jedova, zařídit přesun na nové místo, batohy bereme do auta a děti si těch cca 8 km odšlapou procházkou, přes Náměšť a údolím Oslavky až k Lamberku. Ačkoliv pro nás to byl docela nervák, děti jsou zjevně v pohodě a ani krátká přeháňka cestou jim jejich dobrou náladu nezkazila.

Zbytek výpravy už proběhl bez dramatických zvratů, hrála se spousta her na hřišti základny i v lese v okolí, podívali jsme se na zříceninu hradu Lamberka, večer opékali špekáčky a zpívali s kytarou, prostě tradiční výprava. Když jsme v neděli odjížděli domů, po krásném slunném víkendu, na podivný začátek už jsme vzpomínali s úsměvem.

Zde jsou k nahlédnutí popisy a fotogalerie z této i dalších našich výprav >>>

Dovětek

Večer mi volal pan ředitel, moc se omlouval za pravděpodobně komunikační kolaps a slíbil nám slevu, pokud ještě někdy budeme mít chuť jejich základnu využít. Tak uvidíme příště, i pro nás to bylo poučné připomenutí klasického pravidla – důvěřuj, ale prověřuj. Příště si před odjezdem kamkoliv raději vše opakovaně telefonicky ověřit, než potom strávit půl dne řešením problémů s ubytováním. I když se nám to za víc jak 20 let, co s dětmi na akce jezdíme, ještě nestalo, i jednou je to moc.

Znak oddílu černý delfín Výpravu podnikl oddíl Černý delfín. Podívejte se na profil oddílu černý delfín na Dobrém oddíle.

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

fial_vá: