XX. ročník Setonův závod - po stopách Rychlých šípů

Autor: PAT, publikováno 10.5.2010 v 22:41

Bezmála tři stovky soutěžících vyrazily na trať tradičního Setonova závodu, letos pořádaného oddíly 172. PTO Pegas a 34. PTO Tulák poblíž Soběšic. Táborníci procvičili své dovednosti poháněni výraznou motivací ve stylu Rychlých šípů.

V sobotu 24. dubna se téměř stovka tříčlenných hlídek s doprovody postupně dopravila do blízkosti střediska environmentální výchovy Jezírko, kde už byla připravena lesní trasa plná kontrolních stanovišť.
Na nich účastníci pod dohledem vedoucích plnili tradiční tábornické úkoly a byli hodnoceni body. Letos navíc byla celá akce motivována podle slavných Rychlých šípů, a tak bylo možné na trati mezi rozhodčími potkat nejednoho Mirka Dušína, nebo i Červenáčka a Haha Bimbi.

Organizátorskému týmu vedoucích z oddílů Tulák a Pegas se podařilo zajistit nejen pěkné počasí a příhodnou lokalitu, ale i vhodnou trať, kterou hlídky bez větších problémů absolvovaly. Když se pak soutěžící i vedoucí posilnili v cíli grilovanými párky v rohlíku, stačilo jen počkat na slavnostní vyhlášení. Dokonce dříve, než se očekávalo, už byli všichni účastníci v cíli a tleskali nejúspěšnějším trojicím, jež si odnesly hodnotné ceny.

Mezi nejúspěšnější oddíly patřily obě Severky, ale zahanbit se nedali ani Hády, Brabrouci, Lorien a další, neméně spokojeny mohou být i oddíly mimo SPTO, které se akce zúčastnily. Po vydařeném dni nám ještě vyšel vstříc Dopravní podnik města Brna, když posílil spoje zpět do města.
Organizátoři ještě důkladně uklidili a vydali se oslavovat povedený ročník Setonova závodu.

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

zele_á: