Tábořili na sněhu a nezmrzli!

Autor: Mižu, publikováno 23.2.2009 v 22:46

Mráz, sníh a tuhá zima se rozprostíraly kolem týpí, indiánských stanů, ve kterých proběhlo tradiční zimní táboření členů Zeměpisné společnosti a Kmene Vlků.

O tom, že nejen v létě se dá podniknout zajímavá výprava s přespáním v přírodě, svědčí zimní táboření. Na dvě desítky dětí, instruktorů i vedoucích vyrazily na tábořiště nedaleko Boskovic. Nejprve bylo nutno odhrabat 20 cm sněhu, aby bylo možno postavit indiánská týpí. Ta se stala teplými chráněnými příbytky nejen v noci, ale také při vaření oběda a pauzách v programu.

Bohatý program Zimního táboření

Vaření v kravském bachoruBohatý program přenesl táborníky do osidlování Ameriky Evropany. Měli možnost vidět a vlastnoručně vyzkoušet:

  • jak se vařilo v kravském bachoru,
  • ukázku střelby ze zepředu nabíjené pistole,
  • stahování kůže z králíka,
  • rozdělávání ohně pomocí křesadla bez sirek.

Zimní hry

K zimnímu táboření patří týmový duch a s ním také kolektivní hry. Díky utkání ve „fotbalu“ s házecím talířem, nebo třeba zimnímu „golfu“ odcházeli i nejmladší účastníci, kteří byli ubytování v nedaleké obci, spokojeni.

Podle slov hlavních organizátorů zimního táboření, Honzy a Tomáše Cimrových, se akce vydařila a velmi si ji chválili jak starší účastníci, tak právě mladší děti.

14. TSP Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“, Brno

Navštivte naše stránky Náš profil na Dobrém oddíle: 1, 2, 3, 4, 5

 

Líbil se Vám článek?

Sledujte všechny: Ikona RSS Dobrý oddíl RSS, nebo

Obsah stránek je chráněn licencí Creative commons. Smíte jej použít za podmínky uvedení odkazu na zdrojovou stránku. Creative Commons License
 
 

Komentáře

oranžo_á: